Петев поздрави всяко едно от 200-те деца от школата на Марек - 1000 зрители гледат шоуто на "Бончук"

Над 1000 зрители присъстваха на стадион "Бончук" за официалното представяне на отборите от ДЮШ на ФК Марек 1915, съобщава zadupnitsa.com. В ложите бяха бивши треньори на Марек, като Вили Вуцов, Румен Стоянов и Тони Велков, ветерани, президентите на двата клуба Васил Василев на Марек 1915 и Борис Паризов на Марек Сеграте, кмета на Дупница Методи Чимев.

Голямата изненада за всички бе присъствието на националният футболен селекционер на България Ивайло Петев. Петев слезе от ложите и пожела на децата на Дупница много успехи във футбола.

“Вярвам, че от тук ще излязат и национални състезатели“, сподели Петев под бурните аплодисменти на публиката. Самият той преди 8-години обличаше екипа на Марек. След това треньорът на националния отбор на България поздрави всяко едно от над 200-те деца от 10-те отбора от школата на Марек.

На стадиона бе отслужен водосвет за здраве, а приятелската футболна среща между Марек 1915 и Марек Сеграте завърши с победа на домакините с 5:2. След поредица от пропуски в началото на Росен Йорданов първия гол отбеляза Еньо Кръстовчев в 20-ата минута. Две минути по-късно в 22-та минута Росен Йорданов вече бе точен с глава и покачи на 2:0. В ответната атака гостите намалиха на 2:1 с попадение на голмайстора си Симоне Суфре. Малко по-късно обаче нападателят получи контузия и бе заменен, като е със съмнения за скъсани връзки.. В 31-ата минута Кръстовчев с далечен удар изненада вратаря на Сеграте Живко Стоилков и направи резултата 3:1 за домакините. В самия край на полувремето пък Асен Николов си заработи глупав червен картон за пререкания със съдията Ивайло Младенов, но тимовете отново останаха с равни състави. В 52-ата минута Калоян Стоянов от отбора на Марек Сеграте се разписа от дузпа, за да намали на 3:2. 4:2 направи Димитър Владимиров с глава, а крайното 5:2 оформи Роберто Иванов с далечен шут в края на мача. Атракция на полувремето бе и изпълнението на дузпи от част от официалните гости.

снимка: zadupnitsa.com