Славия триумфира в Пловдив след красиво попадение (видео)

Отборът на Славия надви Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост в мач от 5-ия кръг на "А" група. Ивайло Димитров отбеляза красив гол в 60-ата минута и донесе трети успех на тима през сезона със своето четвърто попадение.

Успехът изкачи поне временно "белите" на второ място в класирането с актив от 10 точки. Пловдивчани, които на два пъти удариха гредите в днешния двубой, остават седми с пет точки.

През първата част съперниците предложиха равностойна битка на мокрия терен в Коматево. В 23-ата минута столичани създадоха първото чисто положение в двубоя, но Янис Карабельов прати топката в гредата с удар с глава след центриране на Жереми Манзоро.

В 29-ата минута капитанът на "канарчетата" Йордан Христов отправи опасен шут, но топката мина встрани от вратата на Марио Кирев. Четири минути след това и Радослав Терзиев застраши стража на "белите", но кълбото отново излезе в аут.

Нова опасност пред Виктор Голас имаше в 36-ата минута, когато Диего Фераресо стреля от около 20 метра, но не бе точен. Същото три минути по-късно стори и Владимир Семерджиев.

"Жълто-черните" натиснаха след почивката и в 49-ата минута Мариян Огнянов се освободи и стреля, но ударът му бе блокиран. В 60-ата обаче гостите изненадаха своя съперник с контраатака, при която Карабельов подаде към Димитров и голмайсторът на Славия с красив параболичен удар откри резултата.

Пловдивчани бяха много близо до изравнителен гол в 70-ата минута, но удар на Даниел Генов срещна страничната греда. Седем минути по-късно Божидар Васев с ефектно изпълнение също нацели гредата зад Кирев и топката отново не попадна в мрежата.

Две минути преди края на мача столичани можеха да направят успеха си по-убедителен, но Диего не бе достатъчно прецизен в завършващия удар. В последните секунди и Манзоро излезе очи в очи с Голас, но не успя да го преодолее.