ЦСКА размаза основен конкурент за "Б" група (видео+галерия)

ЦСКА прегази с 3:0 Септември, който преди началото на сезона бе сочен за един от основните конкуренти на червените за "Б" група. Два гола за победителите реализира Костадин Хазуров през първата част, а след почивката се разписа и Борис Галчев.

В тази среща армейците играха с резервния си черен екип.

Първата опасност в мача бе пред вратата на домакините още във втората минута. Галчев изведе Хазуров сам срещу вратаря, но реферите отсъдиха засада, което не се хареса на препълнения сектор за гости.

Септември (Сф) - ЦСКА

В 9-ата минута капитанът на Септември Николай Николов отправи силен изстрел от фаул, но в аут.

По-дейната игра на армейците даде резултат в 16-ата минута, когато Костадин Хазуров откри резултата. В тази ситуация Самир Аясс овладя топката отдясно в наказателното поле на домакините, финтира противников бранител и центрира към централния нападател на ЦСКА. Той от своя страна стреля от въздуха, топката тупна коварно пред вратаря Емил Петров и успя да го прехвърли - 1:0 за ЦСКА.

Малко по-късно, в 23-ата минута, Септември като по чудо не изравни. След добра атака отдясно Петър Тончев центрира по земя към Христо Спасов, който шутира без забавяне и след опасен рикошет топката мина на сантиметри покрай дясната греда на гостите.

В 29-ата минута гостите имаха добра възможност да удвоят, но Кикарин стреля от фаул високо над вратата. В ответната атака Септември създаде втора изключително опасна ситуация за гол, но нахлулият в малкото наказателно поле Тончев не успя да намери свой съотборник.

Девет минути по-късно Станислав Маламов изпълни перфектна задна ножица, но вратарят на домакините Петров имаше късмет, че топката бе насочена право в неговите ръце и успя да избие. При продължението на атаката последва ново центриране към Маламов, който от 2-3 метра нацели дясната греда. Но дори да бе реализирал, попадението нямаше да бъде зачетено поради отсъдена засада.

Играта продължи да е двуостра до края на полувремето, от което в 43-ата минута се възползваха футболистите на Христо Янев. Хазуров получи пас от Маламов на ъгъла на голямото наказателно поле, финтира Анатоли Тодоров, който го фаулира и реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, стреляйки в долния десен ъгъл и макар Петров да докосна топката, тя влетя в неговата мрежа за втори път.

ЦСКА прегази с 3:0 Септември

В началото на втората част Септември можеше да се върне в мача, когато Тончев шутира от границата на наказателното поле, Колев изби, но сантиметри не достигнаха на Георги Русев да направи добавка в празната врата.

ЦСКА отговори подобаващо в 59-ата минута, когато Галчев изведе Хазуров очи в очи с Петров, но нападателят стреля в краката на вратаря и пропусна да се разпише за трети път. Малко по-късно, след сериозно меле в наказателното поле на домакините, армейците пропиляха нова възможност за попадение.

В 69-ата минута Спасов реализира в гостуващата врата, но попадението бе отменено поради засада.

Девет минути по-късно ЦСКА вкара трети гол. Негов автор стана капитанът Галчев, който засече от въздуха центриране отдясно.

Така червените постигнаха втора поредна победа във "В" група с 3:0, след като преди седмица разгромиха със същия резултат и Струмска слава.

СЕПТЕМВРИ - ЦСКА 0:3

0:1 Хазуров 16
0:2 Хазуров 43 д.