Марселиньо измъкна скъпата селекция на шампионите срещу предпоследния (видео)

Отборът на Лудогорец записа минимална победа с 1:0 срещу Локомотив (Пловдив) в среща от 5-ия кръг на "А" група. Марселиньо вкара единствения гол в срещата в 42-ата минута след асистенция на Александър Василев. Едуард Ераносян води шампионите в този мач, въпреки че все още няма постигнато споразумение със старши треньора Бруно Рибейро за разтрогване на контракта му.

В състава на разградчани днес титуляри бяха новите попълнения Сисиньо, Натанаел Пимиента, Андрей Препелица и последната скъпа покупка Клаудио Кешеру. Джоди Лукоки и Джонатан Кафу не попаднаха в групата.

Домакините се отчетоха с доста пропуски през втората част. Малко преди края пък гол на полузащитника на "черно-белите" Оливие Боне не бе зачетен заради засада.

Кешеру, който поведе атаката на Лудогорец само няколко дни след трансфера си, отправи първи удар в мача в 4-ата минута, но Ясин Ел Харуби улови. 20 минути по-късно румънският нападател получи възможност да изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената.

В 27-ата минута Козмин Моци увисна след центриране на Крум Стоянов отляво, Мартин Камбуров отправи опасен удар с глава, но Владислав Стоянов показа отличен рефлекс и отрази.

В 42-ата минута Кешеру започна атака през центъра, подаде надясно към Александър Василев, чието центриране в наказателното поле бе засечено ефектно от Марселиньо за 1:0.

В 59-ата минута Кешеру бе изведен от Вандерсон, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата. Малко след това Велковски изпревари Камбуров и нанесе удар, но кълбото профуча покрай страничната греда.

Постепенно шампионите засилиха своя натиск, а удар на Вандерсон с глава в 66-ата минута срещна гредата.

В 81-ата минута "смърфовете" успяха да стигнат до попадение, но то не бе зачетено, тъй като Боне бе в положение на засада.

Три минути преди края на мача резервата Анисе Абел бе изведен в отлична позиция, преодоля технично Харуби, но на празна врата стреля високо в аут.