Евертън унищожи Саутхамптън с убийствена контраатака (видео)

Евертън постигна гръмка първа победа през новия сезон в Премиър лийг, надделявайки с 3:0 над Саутхамптън като гост. "Карамелите" показаха много добра ефективност и убийствени контраатаки на "Сейнт Мери" и заслужено спечелиха трите точки. Ромелу Лукаку отбеляза два гола през първата част (22' и 45'), а Рос Баркли (84') довърши започнатото след почивката.

Шейн Лонг бе титуляр на Саутхамптън за сметка на Джей Родригес. Новото попълнение Ориол Ромеу бе на скамейката за началото. Само една промяна бе направил в своя стартов състав и Роберто Мартинес - Аруна Коне започна вместо Кевин Миралас.

Домакините стартираха уж по-активно, но контраатаките на Евертън се оказаха неразгадаеми за "светците" през първата част на "Сейнт Мери".

В 20-ата минута Мане пропусна най-добрата възможност за Саутхамптън преди почивката, след като бе изведен добре от Пеле, но Хауърд изби. От последвалия корнер започна и първата смъртоносна контра на гостите, при която "светците" бяха матирани с три хода. Коне проби отдясно и центрира към далечната греда, където Лукаку засече и обърна хубаво топката с глава, откривайки резултата.

Рос Баркли пропусна чудесна възможност да удвои, но се реваншира в 45-ата минута, когато намери добре Лукаку на границата на наказателното поле. Белгиецът стреля с левия крак покрай Стекеленбург - 0:2.

След почивката Пеле и Мане пропуснаха да върнат Саутхамптън е мача, а в 84-ата минута Рос Баркли довърши домакините. Халфът получи от Колмън и с фалцов удар прати топката в горния ляв ъгъл.

Така "светците" остават с едва точка след два изиграни кръга, докато Евертън вече има актив от 4 пункта.