България с втора победа на СП до 23 години в Анкара (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките от националния отбор на България до 23 години записаха втора победа на Световното първенство в тази възраст в Анкара. Момичетата на селекционера Атанас Лазаров биха категорично връстничките си от Египет, които са водени от българския специалист Страхил Балов, с 3:0 (25:16, 25:18, 25:15) в третия си мач от Група А на Мондиала, игран този следобед в зала "Анкара Арена".
България - Египет 3:0
Така българките са на 4-о място във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуби, с колкото е и 3-ия Италия, но с по-добри показатели. Египтянките пък останаха на последното 6-о място без победа и без спечелена точка до момента. Утре (15 август) България ще играе срещу домакините от Турция, а Египет с Колумбия в дербито на аутсайдерите. Срещите са съответно от 19,00 и 14,00 часа българско време.
Пет поредни точки - от 16:12 до 21:12, бяха достатъчно "лъвиците" да пречупят съперничките си в първия гейм. Мира Тодорова сложи край на частта при 25:16 след зрелищна блокада. Въпреки, че младите египтянки не се предадоха, те не можаха да се справят със силните и бързи атаки на българките момичета. България поведе с 8:3 в началото на втория гейм, след което спокойно го взе с 25:18. Третата част се разви по подобен сценарий и България спечели с 3:0 след 25:15 след поредна успешна атака на Мира Тодорова.
Страхотен мач за България изигра именно Мира Тодорова, която бе над всички с 16 точки (5 блока!!!, 3 аса и 62% ефективност в атака) за победата. За египетския тим Фарида Ел Аскалани завърши с 9 точки.
БЪЛГАРИЯ - ЕГИПЕТ 3:0 (25:16, 25:18, 25:15)
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова, Силвана Чаушева 9, Гергана Димитрова 6, Мирослава Паскова 3, Мира Тодорова 16, Мария Данчева - Жана Тодорова-либеро (Кристина Гунчева 3, Милена Димова 2, Симона Димитрова 8, Ралина Дошкова 7, Кристина Якимова 1)
Старши-треньор: Атанас Лазаров
ЕГИПЕТ: Доаа Абдел Гани 1, Фара Ахмед 2, Фарида Ел Аскалани 9, Ая Ел Шами 4, Ая Ахмед 6, Сара Ханафи 7 - Мариам Ахмед-либеро (Мариам Ебрахим, Рахма Алмохандес 2, Лайла Абдел Хамид, Кензие Асем, Нехал Ахмед-либеро)
Старши-треньор: СТРАХИЛ БАЛОВ.

Снимки: FIVB.COM

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ЕГИПЕТ 3:0 - ТУК!!!