Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Македония - Словения е финалът на Европейската лига

Македония и Словения ще спорят във финала на Европейската лига за мъже в полския град Валбжих, където се провежда финалната четворка на турнира.

Във вчерашните полуфинали Македония се справи с тима на Естония след чиста победа с 3:0 (25:23, 25:22, 25:22) за 82 минути. Силен мач изигра Йовица Симовски, който реализира 20 точки (1 ас, 1 блокада, 56 % в нападение), а Никола Гьоргиев добави 16 (1 ас, 68 % в атака). Четирикратният шампион на България с Марек Юнион-Ивкони (Дупница) Гьорги Гьоргиев се появи за малко в игра във втория гейм, а Гьоко Йосифов, който има и българско гражданство, направи 11 точки (2 аса, 2 блокади, 78 % в нападение). За Естония 17 точки направи Оливер Вено (1 ас, 1 блокада, 43 % в атака).

В другия полуфинал воденият от италианската легенда Андреа Джани тим на Словения надделя с категоричното 3:0 (25:15, 25:21, 25:21) над домакините от Полша. С 13 точки се отличи Клемен Чебуля (1 ас, 1 блокада, 61 % в нападение).

Днес от 18:00 ч б.в. Полша играе с Естония в спор за бронзовите медали, а след това - от 21:00 ч б.в. Словения и Македония ще спорят за златото, което нито един от двата тима не е печелил никога.