Луис Енрике: Футболът е пълен с изненади

Треньорът на Барселона Луис Енрике посвети триумфа за Суперкупата на Европа след 5:4 над Севиля на феновете на тима. Мнозина от тях пропътуваха разстоянието до Тбилиси, за да подкрепят любимците си и в крайна сметка не останаха разочаровани, тъй като двубоят предложи много голове и драма.

"Футболът е пълен с неочаквани обрати. Получаваш гол в самото начало, в 55-ата минута ти изглежда, че си си гарантирал победата, а в последните 10 минути трепериш, за да не загубиш. Севиля заслужава похвали за това, че се върна в мача при 1:4 и изравни", казва Енрике, цитиран от официалния сайт на УЕФА.

Младият специалист стана едва четвъртият човек, спечелил Суперкупата като играч и треньор. Преди него със същото постижение могат да се похвалят Карло Анчелоти, Джосеп Гуардиола и Диего Симеоне. Енрике обаче е единствен от карето, който е отбелязвал и гол. Това става през 1997 г., когато той бележи срещу Борусия (Дортмунд) при победата с 2:0.