Ради Кирилов и Вутов аут от Купата на Италия

Радослав Кирилов и неговият Зюдтирол отпаднаха във втория кръг на турнира за Купата на Италия след загуба с 0:2 от Пескара. Бившият младежки национал започна като титуляр за гостите и остана на терена до 74-ата минута, когато беше заменен от Спаньоли. Попаденията за Пескара бяха дело на Матия Валоти и Лукас Торейра.

Антонио Вутов също приключи участието си в надпреварата. Юношата на Левски игра 65 минути за Козенца при драматичната загуба от Козенца след дузпи. Редовното време завърши 0:0, а в първата минута на продълженията Козенца поведе с гол на Аригини, който влезе на мястото на Вутов. Домакините обаче получиха дузпа в 105-ата минута и Джакомели изравни, а за нарушението Анджело Корси получи червен картон. При дузпите футболистите на Виченца бяха по-точни и се класираха за третия кръг.

Изпадналият от елита Чезена разгроми Лече с 4:0, а Каляри беше още по-убедителен срещу Ентела - 5:0. Напред продължава и Перуджа след успех с 3:1 над Реджана на "Ренато Кури". В следващия кръг "грифоните" ще се изправят срещу Милан.