Хамбургер се опозори по навик, докато Борусия (Д) не прави глупости

След като едва се спаси от изпадане в последните два сезона на Бундеслигата, Хамбургер ШФ започна по възможно най-лошия начин новата кампания, отпадайки още в първия кръг на турнира за Купата на Германия. Славният някога тим загуби с 2:3 след продължения при гостуването си на играещия в Регионалната лига (4 дивизия) Карл-Цайс (Йена). Домакините водеха с 2:1 до четвъртата минута на редовните 90 минути, когато получиха изравнителен гол. Все пак в допълнителния половин час те вкараха още веднъж и изхвърлиха някогашния гранд на европейския футбол.

Подобни проблеми нямаше Борусия (Дортмунд), който срази с 2:0 третодивизионния ФК Кемницер. Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян донесоха победа при визитата в Кемниц. Фрайбург и Бохум пък бяха още по-убедителни срещу тимове от аматьорското ниво, печелейки с по 5:0.

В момента се играят още двубои, сред които и този на Байерн (Мюнхен) срещу Ньотинген.

Карл-Цайс (Йена) - Хамбургер 3:2 (след продължения)
1:0 Герлах (15)