Ройтлинген на Донков изхвърли Карлсруе от Купата след корида

Германският футболен клуб Ройтлинген, със старши треньор Георги Донков, се класира във втория кръг на турнира за националната купа за първи път от 2003 година насам, след като се наложи с 3:1 над Карлсруе в много странен мач на "Щадион ан дер Кройцайхе".

Ройтлинген поведе още в 13-та минута от дузпа, която беше реализирана от Джузепе Рикарди и заради която директен червен картон получи централният защитник на гостите Мануел Гулде. Главният съдия Роберт Кемптер посочи бялата точка отново в 33-та минута, а Рикарди вкара и от втория опит, за да покачи на 2:0. И вторият централен защитник на Карлсруе - Даниел Гордън, си изкара директен червен картон в 51-та минута, което обаче не притесни гостите и те намалиха резултата с девет човека, след като в 63-та минута точен беше левият бек Денис Кемпе. Неговият колега от дясната зона на отбраната Яник Дем обаче също напусна терена с червен картон в заключителните секунди, а италианският халф Рикарди се разписа отново от дузпа в първата минута на добавеното време.

Карлсруе завърши мача с едва осем футболисти и с три получени гола от дузпи. Гостите останаха и след треньор след втория червен картон, след като Маркус Каучински протестира бурно и беше изпратен на трибуните на стадиона.