Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Футболист на ЦСКА "счупи" гредите при историческа победа на "червените" (видео)

ЦСКА записа историческа победа. "Червените" се наложиха с категоричното 3:0 над Струмска слава в мач от 1-ия кръг на Югозападната "В" група. Попаденията за "армейците" вкараха Преслав Йорданов (21), Йордан Йорданов (86) и Александър Бранеков (88). Срещата ще се запомни и с трите греди, които удари Преслав Йорданов.

Мачът, който се игра пред 9 хиляди зрители на стадион "Българска армия" стартира с минута мълчание заради трагичната кончина на сина на президента Росен Плевнелиев.

ЦСКА - Струмска слава (Радомир)

В 12-ата минута Йорданов удари на два пъти гредите само в рамките на няколко секунди. След центриране отдясно, таранът надскочи прекия си пазач и стреля с глава. За късмет на гостите топката срещна левия стълб. При добавката Йорданов не успя да опъне мрежата, като отново нацели гредата, но този път горната.

Историческото първо попадение отбеляза Преслав Йорданов в 21-ата минута, който се разписа след допусната грешка от страна на Самет Ашимов.

В оставащите минути до края на първата част "армейците" намалиха темпото и не успяха да създадат голова ситуация. ЦСКА създаде няколко мелета в наказателното поле на гостите, но те не дадоха резултат.

31-кратния шампион на България започна ударно втората част. В 50-ата минута удар на Йорданов за трети път срещна гредата.

В следващия половин час възпитаниците на Христо Янев бяха кръгла нула и не успяха да застрашат сериозно вратата на своя противник.

"Червените" се развихриха чак в края на двубоя и пред втарата на тима от Радомир стана страшно.

В 86-ата ЦСКА поведе с 2:0. Точен за "червените" бе резервата Йордан Йорданов, който се разписа с глава след центриране от фаул на Борис Галчев.

Две минути по-късно Александър Бранеков зарадва за трети път многобройната публика на ЦСКА. Защитникът вкара с глава и оформи крайното 3:0.

В самия край на срещата Петков получи втори жълт картон и бе изгонен.

ЦСКА - СТРУМСКА СЛАВА 3:0

1:0 Пр. Йорданов 21
2:0 Й. Йорданов 86
3:0 Бранеков 88

ЦСКА: Колев, Чорбаджийски, Бранеков, Галчев, Пр. Йорданов, Ал. Александров, Аясс, Кикарин, Маламов, Цветков (61-Й. Йорданов), Грънчов

Струмска слава: Костов, Петков, Ашимов, Тасев, Евгениев, Иванов, Стоянов, Колиманов, Джаейоба, Зюмбулев, Аспарухов