Червен картон, две греди и неотсъдена дузпа в битката за върха (видео+галерия)

Отборите на Славия и Берое завършиха при резултат 0:0 в двубой от 4-ия кръг на "А" група. Елиаш да Силва остави съотборниците си с човек по-малко още в 5-ата минута. През втората част "белите" имаха претенции за дузпа за нарушение на Спас Делев срещу Антон Карачанаков, но те не бяха уважени от съдията Ивайло Стоянов. Гостите пък удариха две греди през първата част чрез Владимир Зафиров и Жуниор Мапуку.

С този хикс двата тима пропуснаха отлична възможност да излязат начело в класирането. Старозагорци останаха с 8 точки и делят върха с Литекс, а столичани са трети с точка по-малко.

Срещата започна кошмарно за гостите. В 5-ата минута голмайсторът на столичани Ивайло Димитров се отскубна от отбраната и Елиаш бе принуден да го спре непозволено, за което получи директен червен картон от рефера Ивайло Стоянов.

Славия - Берое

Жереми Манзоро изпълни прекия свободен удар, но стреля в стената. Малко по-късно крилото отправи нов шут, който затрудни Благой Макенджиев, но все пак стражът улови.

Пред ответната врата стана интересно в 13-ата минута, когато центриране на Делев бе засечено с глава от Зафиров, кълбото рикошира в страничния стълб и излезе в аут.

В 25-ата минута Димитров отново изтормози защитата в зелено и нахлу в наказателното поле, но в последния момент бе блокиран. Десет минути след това Мапуку нацели за втори път гредата зад Марио Кирев, след като засече с глава центриране на Делев.

В 40-ата минута изстрел на Петър Атанасов от 20-ина метра бе спасен от Макенджиев. Три минути по-късно Мапуку бе изведен очи в очи с Кирев, но от движение прати кълбото над вратата. Последното положение за първата част се откри пред Манзоро, но негов удар бе уловен от Макенджиев.

Столичани отправиха първи удар към вратата на съперника след почивката, когато Карачанаков стреля от свободен удар в 52-ата минута, но не намери очертанията на вратата. В следващата атака грешка на защитата в бяло при изнасянето на топката позволи на Делев да шутира към вратата на Кирев, но и той не бе точен. Карачанаков бе близо до попадение в 60-ата минута, но отново трябваше да се задоволи с това да види как кълбото профучава край страничата греда. В 68-ата минута цялата скамейка на Славия скочи с искане за дузпа след съприкосновение между Карачанаков и Делев, но съдията прецени, че няма основание да отсъди наказателен удар.

Карачанаков продължи да бъде главно действащо лице на терена през втората част и в 75-ата минута негов изстрел от свободен удар затрудни максимално Макенджиев, но гол отново нямаше. Три минути след това Веселин Пенев можеше да се превърне в изненадващ герой за Берое, след като се озова на върха на опасно "зелено" нападение, но в последния момент него шут бе блокиран.

В 80-ата минута Макенджиев за пореден път отчая Карачанаков, а секудни по-късно пробив на Манзоро завърши с неточен шут. В 93-ата минута Атанас Зехиров можеше да донесе трите точки на старозагорци, но мощният му шут профуча край гредата.