Валери Божинов с четвърти гол в Сърбия (видео)

Българският нападател Валери Божинов отбеляза поредния си гол с екипа на сръбския гранд Партизан. 29-годишният българин се разписа за 1:0 срещу Спартак (Суботица) в двубоя от четвъртия кръг на местното първенство.

Това стана още в 8-ата минута, като Валери се разписа от близка дистанция след изпълнение на ъглов удар. След това късметът сякаш обърна гръб на Божинов, който до края на полувремето уцели и греда, а в началото на второто полувреме отново беше близо до гола.

Гостите обаче успяха да изравнят от пресилена дузпа след един час игра, като автор на попадението стана резервата Владимир Торбица. Преди това в 56-ата минута Божинов беше заменен. Той сам поиска смяната, тъй като му се "обади" контузията от първия мач със Стяуа от квалификациите на Шампионската лига.

Без Божинов в състава си Партизан се вдигна на щурм в търсене на победното попадение, което падна едва в петата минута на добавеното време, когато се разписа 18-годишният Саша Лукич. Второто полувреме изобилстваше с положения пред вратата на гостите, а в 86-ата минута гредата ги спаси от гол.

Любопитното е, че Партизан спази традицията да печели трудно срещу Спартак. Предишният двубой между двата тима отново беше решен с гол в послените секунди.

Другият българин в състава на столичани Иван Бандаловски остана на резервната скамейка. С успеха Партизан оглави класирането с актив от 9 точки.