Първата елитна жертва падна на "Алианц Арена"

Хофенхайм е първият елитен тим, който показа слабост и не успя да преодолее съперника си от по-ниска дивизия в откриващия кръг на турнира за Купата на Германия. Футболистите на Маркус Гисдол бяха елиминирани от Мюнхен 1860 след загуба с 0:2 на "Алианц Арена". През миналия сезон "лъвовете" едва се спасиха от изпадане в Трета лига, а в първите два кръга от новия шампионат във Втора Бундеслига имат две загуби. Тази вечер обаче отборът показа характер и изтръгна успеха след голове на южноафриканеца Дейлон Клаасен в 51-ата минута и на сърбина Фейсал Мулич в 90-ата минута.

Хофе игра с основния си състав, като дебют през второто полувреме записа Кевин Курани.

В друг мач от тази фаза на надпреварата елитният Щутгарт се измъчи като гост срещу Холщайн Кил, но спечели с 2:1.