Шампионите започнаха защитата на титлата с фалстарт на "Стамфорд Бридж" (видео)

Шампионът Челси започна по неособено успешен начин защитата на титлата си в Премиър лийг, след като записа равенство - 2:2, със Суонзи на старта на новия шампионат. Оскар (23') даде преднина на лондончани, Андре Аю (29') изравни, а автогол на Федерико Фернандес (30') осигури аванс на Челси до почивката. В 52-ата минута Тибо Куртоа направи дузпа и получи директен червен картон. Бафетимби Гомис (55') реализира точно наказателния удар, материализирайки силната игра на Суонзи на "Стамфорд Бридж".

Голмайсторът на лондончани Диего Коща започна като титуляр, въпреки че до последно бе под въпрос заради контузия в слабините. Оскар пък бе предпочетен пред Рамиреш. Това бяха и двете промени, които предприе Жозе Моуриньо в сравнение със състава, който започна срещу Арсенал преди седмица. Радамел Фалкао се появи в игра през второто полувреме.

Новото попълнение Андре Аю дебютира за Суонзи. "Лебедите" бяха без Жорди Амат, който е контузен.

Гостите започнаха по-активно на "Стамфорд Бридж" и в първите 15 минути Гомис пропусна две добри възможности, като първо стреля с глава встрани от целта, а след това Джон Тери се намеси решаващо точно преди нападателят да нанесе голов удар.

В 23-ата минута Оскар изпълни пряк свободен удар отляво на вратата на Фабиански. Бразилецът центрира остро, Кейхил се опита да засече, но не успя, а стражът на "лебедите" не се ориентира добре и позволи на топката да влезе във вратата му - 1:0 за шампионите. Суонзи реагира бързо и шест минути след това Андре Аю изравни с дебютния си гол в Премиър лийг. Куртоа изби удар с глава на Гомис, но бившият нападател на Олимпик (Марсилия) стигна до топката и я прати в мрежата при втория си опит.

90 секунди бяха нужни за нова промяна в резултата. Вилиан центрира отляво,топката рикошира в крака на Фернандес и стана невъзможна за спасяване от Фабиански - 2:1.

Суонзи започна с натиск и втората част. Гомис и Фернандес пропуснаха, а удар на Шелви срещна гредата.

В 52-ата минута Гомис бе изведен зад отбраната на Челси, Куртоа излезе да го пресрещне и го фаулира на границата на наказателното поле. Главният рефер показа директен червен картон на белгиеца и посочи бялата точка. Гомис бе точен за 2:2.

В следващите минути Бегович спаси много опасен удар на Монтеро, а Гомис прати топката още един път във вратата на Челси, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Раутлидж и Азар пропуснаха по една възможност да донесат победата на своите отбори, а в 90-ата минута Коща настояваше за пряк свободен удар, който обаче не бе отсъден - решение, което първо предизвика ироничен смях в Жозе Моуриньо, а след това португалецът засипа с гневни реплики Майкъл Оливър. В крайна сметка Суонзи заслужено взе точка от гостуването си на "Стамфорд Бридж".