"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Жестед започна с головете за Вила и разочарова пълния дебютант в Премиър лийг (видео)

Астън Вила победи с 1:0 като гост пълния дебютант в Премиър лийг Борнемут. Домакините играха изключително вдъхновено, но пропуснаха добри възможности да поведат през първата част и  бяха наказани от Руди Жестед в 72-ата минута.

Джошуа Кинг започна за първи път като титуляр за домакините, докато Тим Шърууд заложи на петима нови играчи в своя титулярен състав - Майка Ричардс, Жордан Амави, Жордан Верету, Идриса Гай и Джордан Аю.

Домакините бяха по-активни през първата част и Дан Гослинг, Калъм Уилсън и Марк Пю пропуснаха три чудесни възможности да открият резултата. Стражът на Астън Вила Брад Гузан също имаше голяма заслуга за това бирмингамци да се оттеглят на почивка без допуснат гол.

Гостите започнаха много по-активно второто полувреме. Още в началото Боруц спаси опасен удар на Гай, а в 72-ата минута Руди Жестед засече с глава центриране от корнер, давайки преднина на Астън Вила.

До края домакините на успяха да променят нищо и трябваше да преглътнат загубата в първия си мач във Висшата лига.