Кадетите с първа загуба на ЕвроБаскет (галерия)

България записа първата си загуба на ЕвроБаскет Дивизия Б за кадети до 16-годишна възраст. Младите родни таланти отстъпиха с 62:76 на коравия тим на Словакия и така вече имат баланс от 1-2, след като спечелиха първите си две срещи в турнира до момента.

Словакия започна по-организирано и дръпна с 2:7, преди България да се съвземе и да заличи изоставането си, за да поведе за първи път от началото на двубоя - 13:12 четири минути преди края на частта. Словаците отново взеха нещата в свои ръце и след серия кошове на Доминик Кубала поведоха и след 10 минути имаха аванс от 18:25, а Кубала имаше 12 точки.
България - Словакия
Българите отново започнаха плахо и съперниците се възползваха от това, повеждайки за първи път с двуцифрен аванс - 20:30 след четири минути игра във втората четвърт. "Лъвчетата" останаха в ролята на изоставащ до почивката, като гостите наложиха абсолютна хегемония в подкошието и на почивката пасивът на България бе цели 17 точки - 28:45.

България показа повече желание след подновяването на играта и след силно включване на Кръстан Кръстанов на няколко пъти разликата спадаше до 12 точки, но нашите не успяха да се преборят за нещо повече от това и след 30 минути все още губеха - 46:59.
Четвъртата част бе истински организационен хаос и за двата отбора, но въпреки всичко България така и не съумяваше да намери начин да стопи двуцифреното си изоставане. В заключителните 10 минути на паркета в "Универсиада" имаше повече борба, отколкото баскетбол. Крайният резултат бе 62:76 в полза на гостуващия тим.

Кръстан Кръстанов се отличи с 18 точки и 12 борби, докато Евгени Василев приключи с 13 точки. За България не игра капитанът Пламен Василев, който има здравословни проблеми.

За Словакия най-много вкараха Давид Яворски и Доминк Кубала - по 16 точки.

Утре от 18.15 часа в зала "Христо Ботев" съперник на българите ще бъде един от основните фаворити за промоция - Полша.