Новобранец със свирка помогна на Кристъл Палас (видео)

Кристъл Палас спечели три точки на старта на новия сезон в Премиър Лийг, надигравайки новака Норич с 3:1 на неговия стадион. Ключова роля за крайния резултат обаче изигра реферът Саймън Хуупър, за когото това беше дебют като главен съдия на мача от Висшата лига. В 73-ата минута, при резултат 1:2, арбитърът отмени гол на домакините, което породи много дискусии. Лондончани пък вкараха третото си попадение чак в продължението.

Норич можеше да излезе напред в резултата още в началото, но в 10-ата минута централният нападател Люис Грабън не успя да засече точно топката на празна врата от няколко метра. "Канарчетата" доминираха в началните минути, но след половин час игра гостите взеха инициативата и Глен Мъри направи фрапиращ пропуск от около два метра.

Все пак в 38-ата минута бившият футболист на Манчестър Юнайтед Уилфред Заха засече акробатично центриране на Джейсън Пънчиън и Кристъл Палас поведе с 1:0. Четири минути след подновяването на играта за втората част централният защитник Деймиън Дилейни малко щастливо се оказа непокрит в наказателното поле на Норич и прониза Джон Ръди за 2:0.

Завърналият се в Премиършип след успех в баражите състав на домакините веднага се хвърли напред и в рамките на няколко секунди в 51-ата минута пропусна да вкара на два пъти.

Все пак Норич върна едното попадение, макар и не след толкова чиста ситуация. В 68-ата минута резервата Нейтън Редмънд изненада Алекс МакКарти с далечен шут по земята за 1:2.

Така се стигна до 72-ата минута, когато друг появил се след почивката футболист - Камерън Джероум, изстреля топката в мрежата, но съдията Саймън Хуупър прецени, че нападателят е играл опасно, вдигайки прекалено опасно за Джоел Уорд крака си.

Четири минути след това бранител на Кристъл Палас изчисти от голлинията, след като Стивън Уитакър беше насочил кълбото към мрежата.
Битката на Сити за изравнителен гол продължи до финалните секунди, когато завърналият се в Премиършип Йоан Кабай отпразнува с гол дебюта си за столичани, оформяйки победното 3:1 за своя тим.
До днес Норич нямаше загуба в последните си 11 сблъсъка с Кристъл Палас на ниво "Висша лига", но това вече е история. След седмица на състава на Алън Пардю предстои градско дерби с Арсенал, а "канарчетата" гостуват на Съндърланд.