Български вратар остана резерва в първия мач за сезона в английския футбол

Българинът Димитър Евтимов остана неизползвана резерва за Нотингам Форест, който загуби с 0:1 срещу Брайтън в първи мач за сезона не само за Чемпиъншип, а и за целия професионален футбол в Англия. Евтимов, който преди седмица подписа нов 4-годишен договор с Нотингам, беше в групата, но изгледа двубоя от пейката.

Нотингам получи възможност да открие резултата още в осмата минута на мача, когато Хенри Лансбъри стреля от пряксвободен удар, но топката рикошира от външната страна на страничната греда и излезе в аут. В 23-ата минута Брайтън отговори подобаващо, когато далечен изстрел на израелеца Барам Каял също се отби от страничната греда на пазената от Дорус де Врийс врата на Нотингам.

Брайтън беше по-добрият отбор през първото полувреме, но липсата на късмет и една брилянтна изява на Де Врийс лишиха домакините от гол. Натискът продължи и през втората част, а в нея съдбата се усмихна на Брайтън и по-добрият отбор вкара гол. Казенга Луалуа, брат на популярния Ломана Трезор, проби по лявото крило, влезе в наказателното поле и прати неспасяем удар по тревата към далечния ъгъл на блестящия до този момент вратар на гостите.

Футболистите на Нотингам опитаха да притиснат съперниците си, но стигнаха само до две опасности, пропуснати от резервата Тайлър Уолкър. С това те загубиха и мача.