Така трябва да се каляват "сините" таланти - Левски извоюва ценен успех (видео)

Отборът на Левски постигна ценен успех при гостуването си на негостоприемния стадион "Тича" във Варна. В дербито от 4-ия кръг на "А" група "сините" се наложиха с 1:0 над Черно море и по този начин записаха първа победа от началото на шампионата. Единственото попадение бе дело на Борислав Цонев в 45-ата минута. Мачът се игра пред пълни трибуни на стадиона във Варна.

Днес на "Тича" не се игра кой знае колко стойностен футбол, но определено добро впечатление направиха талантите на Левски. Младите футболисти показаха воля и характер за победа. Не се уплашиха от твърдата игра на съперника и отговориха подобаващо.

В началните минути двата тима заложиха изцяло на борбата и интересните ситуации липсваха.

Първото опасно положение бе чак в 33-ата минута минута. Божидар Краев бе изведен на чиста позиция, но страничният съдия вдигна флага за засада, а такава нямаше, тъй като младокът изскочи от дълбочина.

Черно море - Левски
В 40-ата минута Вилиян Бижев излезе сам срещу стража на "сините" Йоргачевич, но главният съдия отсъди фаул в нападание. Решението на рефера доведе до бурна реакция от страна на от "моряците".

Малко преди края на първата част Георги Костадинов се озова на добра позиция, но вместо да шутира се опита да преодолее пореден противников състезател и топката му бе отнета.

Когато всички очакваха двата тима да се приберат в съблекалнята за почивка при нулево равенство, стана интересно. В 45-ата минута Борислав Цонев зарадва множеството фенове на "сините", които бяха дошли да подкрепят своите любимци. Младокът се разписа за 1:0 след груба грешка на Траян Траянов. Зищитникът направи нескопосан опит да лъже в наказателното поле и за таланта не бе проблем да му отнеме и да опъне мрежата.

В 61-ата минута столичани бяха на крачка от второ попадение, което до голяма степен щеше да реши изхода на двубоя. Божидар Краев бе изведен зад гърба на защитата и с шпагат успя да насочи топката към очертанията на опразнената от вратаря на домакините врата, който бе тръгнал да среща крилото на "сините". Траянов обаче успя да изчисти на сантиметри от голлинията и запази интригата.

В 67-ата минута Матиас Курьор пропусна идеална възможност да изравни, след като от 3-4 метра с глава не успя да уцели вратата.

За съжаление на футболните запалянковци до края на срещата головите положение липсваха. Домакините се опитаха да стигнат поне до частичен обрат, но безразборно изританите напред топки станаха лесна плякча на бранителите на 26-кратния шампион на България.

От своя страна пък гостите се стремяха да довършат противника на контраатаки, които в крайна сметка не доведоха до желания резултат. Така се стигна до крайното 1:0 в полза на Левски.