Кадетите с труден успех срещу Румъния (галерия)

Националният отбор на България за кадети до 16-годишна възраст постигна втората си поредна победа на ЕвроБаскет Дивизия Б в София. След като в първата си среща момчетата на Мануел Марков отнесоха Шотландия с 58 точки разлика, днес те записаха важен успех, надигравайки трудно силния състав на Румъния с 58:50.

Днешният съперник на българите бе далеч по-сериозен от вчерашния, като “лъвчетата” и северните ни съседи се хвърлиха в здрава битка от самото начало на двубоя, но нито един от двата тима не успяваше да дръпне напред в резултата с по-голяма разлика и така след 10 изиграни минути на таблото имаше равенство - 14:14.
България - Румъния
Втората четвърт премина под знака на множество смени на водачеството, а в крайна сметка “лъвчетата” успяха да вземат лек превес. Момчетата на Мануел Марков поведоха с 26:25 и не допуснаха кош в заключителните 4 минути преди почивката, а от своя страна реализираха още два пъти, за да дръпнат с 30:25 в средата на мача.
България реализира първата си тройка в мача след близо 25 минути суша и 11 пропуска - 33:32 след кош на Иван Алипиев, който добави още един успешен опит от дистанция за 36:32. Последваха силни минути за съперника и румънците намалиха пасива си само до точка - 40:39 след 30 минути.
През заключителните 10 минути и българи, и румънци направиха много грешки и продължиха да нямат ден в стрелбата, но въпреки това родните таланти съумяваха да запазят водачеството през целия период. Капитанът Пламен Василев и Владиян Аврамов поеха отговорност в последните минути и гарантираха победата с 8 точки разлика - 58:50.

Следващият съперник на България е Словакия. Двата тима ще премерят сили утре в зала "Универсиада" от 18.15 часа.