Хитът в "А" група продължава да впечатлява, Лудогорец оцеля като по чудо (видео)

Монтана продължава със силните си игри от началото на шампионата. Хитът в "А" група завърши 1:1 с Лудогорец в мач от 4-ия кръг на "А" група. Голът за домакините бе дело на Атанас Илиев в 6-ата минута, а за "орлите" се разписа Козмин Моци в 49-ата от дузпа.

Лудогорец игра почти едно полувреме с човек по-малко, тъй като в 53-ата минута Сисиньо бе изгонен.

Двата тима си размениха по едно полувреме. През първата част Лудогорец създаде няколко опасни положения. За сметка на това пък шампионите трепериха през вторите 45 минути, но късметът на няколко пъти ги покри.

Отборът на Монтана направи добро впечатление, тъй като възпитаниците на Ферарио Спасов демонстрираха грамотен, комбинативен и нападателен футбол.

Гостите можеха да открият резултата още в 3-ата минута. Жуниор Кишада премина майсторски през двама бранители и излезе сам срещу вратаря, но не успя да уцели вратата.

Първото попадение реализира Атанас Илиев в 6-ата минута с глава след центриране отляво на Християн Попов.

В 18-ата минута гредата спаси домакините. Вирджил Мисиджан пое топката по лявото крило, навлезе към центъра като премина през двама от противниковите играчи и шутира по диагонала. За късмет на Монтана кълбото срещна страничния стълб.

Малко по-късно топовен изстрел на Йордан Тодоров профуча на сантиметри от левия стълб.

В 42-ата минута Марселиньо пропусна да изравни. Бразилецът бе оставен напълно непокрит в близост до вратата, но ударът му с глава не намери очертанията.

Втората част стартира с гол във вратата на домакините. В 49-ата минута Козмин Моци изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кишада от страна на стража Христо Иванов.

В 53-ата минута разградчани останаха с човек по-малко. Сисиньо бе изгонен за втори жълт картон.

Минута по-късно Кишада премина 20-30 метра с топката в крака, освободи се и шутира, но втарарят на домакините Иванов показа добър рефлекс и спаси.

До края на срещата новакът в елита бе по-добрият тим.

Домакините създадоха няколко инфарктни ситуации пред вратата на именития си съперник. На два пъти опасни изстрели на Иван Минчев бяха изгледани от Владислав Стоянов.

Най-чистото положение бе в 77-ата минута. Георги Пашов центрира в наказателното поле на Лудогорец, след което Матей Поплатник стреля с глава, но не насочи добре кълбото и Стоянов успя да спаси.