Григор Димитров приключи във Вашингтон

Първата ни ракета Григор Димитров загуби с 3:6, 6:1, 3:6 от американеца Стив Джонсън в 1/8-финален мач на турнира Citi Open във Вашингтон и приключи участието си след само два изиграни мача. С това обаче лошите новини за феновете на Григор не свършват.

Българинът изпитваше проблеми с рамото преди решителния трети сет, което в огромна степен обуслови и загубата от представителя на домакините, който заема 55-о място в световната ранглиста.

Иначе Григор изигра страхотен втори сет, в който не даде никакъв шанс на съперника си, но на почивката преди третата част на корта бяха повикани рехабилитаторите, които се погрижиха за дясното рамо на Гришо, който изпитваше проблеми с него. Въпреки това той се бори до последно в третата част, спаси три мачбола при 2:5, но в крайна сметка отстъпи.

До 1/4-финалите във Вашингтон достигнаха Кей Нишикори, отстранил Леонардо Майер с 6:4, 6:4 и Сам Грот, победил Фелисиано Лопес с 6:3, 6:4. Двамата ще бъдат съперници в спора за място на 1/2-финала.

Проблемите на Григор принудиха българина и американеца Марди Фиш да се оттеглят от надпреварата на двойки.