Джовинко с три гола, Торонто разби тима на Кака

Италианският национал Себастиан Джовинко реализира хеттрик, а тимът му ФК Торонто разби с 4:1 състава на Орландо Сити в мач от поредния кръг в Мейджър Лийг Сокър.

С трите си гола Джовинко достигна кота 16 през сезона, като по този начин счупи рекорда на клуба от 15, поставен от Дуейн де Росарио през 2010 година.

Първият гол в мача падна в 12-ата минута, когато Джовинко бе точен от дузпа. 5 минути след това Люк Боудън изравни за Орландо. Но в 56-ата минута Джовинко майсторски реализира от пряк свободен удар за 2:1. Атомната мравка, както е наричан 162-сантиметровият Джовинко, оформи хеттрика си в 88-ата минута. Преди това за 3:1 се разписа Колин Уорнър.

В състава на гостите от игра отсъстваше бразилският плеймейкър Рикардо Кака, който има лека травма.