Едни и същи грешки, но все пак победа за Григор

Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира във Вашингтон. В среща от втория кръг българинът отстрани трудно аржентинеца Гуидо Пея със 7:6(1), 6:4, а следващият му съперник ще е Стив Джонсън от САЩ, който надви с 6:7(7), 6:4, 6:2 Бърнард Томич.

Като поставен под номер 6 в схемата Григор пропусна първия кръг, а Пея, малко изненадващо елиминира хърватина Иван Додиг. Това бе първи двубой между българина и намиращия се под №100 в световната ранглиста аржентинец.

Григор стартира с бърз гейм на нула, а след това успя да реализира и пробив, с който поведе с 2:0. Доброто начало беше затвърдено с още един лесно спечелен гейм, а Пея не даваше никакви индикации, че е способен да окаже сериозна съпротива на българина. Димитров печелеше лесно подаванията си и дръпна с 5:2, след което можеше да затвори сета с нов пробив, но допусна няколко непредизвикани грешки и Пея се възползва. По-лошото беше, че хасковлията се изнерви и продължи да греши в следващия гейм. При 30:30 той сбърка два поредни форхенда и позволи да бъде пробит.

Пея усети, че това е неговият момент и бързо изравни за 5:5, а след това Григор буквално му подари нов пробив, този път след двойна грешка. Все пак, българинът се съвзе навреме и спаси два сетбола, а после запази самообладание и успя да докара нещата до тайбрек. В него Димитров заигра по-уверено и даде само една точка на противника си.

Със самочувствието от спечеления първи сет Димитров набързо поведе във втория с 5:1. И когато се очакваше да приключи мача безпроблемно, той отново сам си навлече неприятности. Когато сервираше за крайната победа, нашето момче допусна пробив, а след това загуби още един гейм, преди най-после да сложи точка на спора.