ЦСКА (М) прекърши Спарта след кошмарно начало и страхотен обрат (видео)

Тимът на ЦСКА (Москва) се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига след голям обрат при гостуването си на Спарта (Прага) в мач-реванш от третия квалификационен кръг на най-престижния европейски клубен турнир. "Армейците" спечелиха с 3:2, въпреки че губеха с 0:2 в резултата в 16-ата минута. Крейчи (7) и Фатай (16) бяха точни за чешкия тим, а Ахмед Муса (34, 51) и Алан Дзагоев (76) се разписаха за гостите. С общ резултат от двата мача 5:4 руснаците елиминираха противника си и продължават напред. Българският халф Георги Миланов започна на пейката на руснаците и се появи в игра в 83-ата минута на мястото на Зоран Тошич.

Още в 7-ата минута Спарта поведе с 1:0 в резултата. Нигерийският нападател на чехите Кеинде Фатай центрира остро отдясно, а Ладислав Крейчи изпревари вратаря Игор Акинфеев и бранител на гостите и насочи топката в мрежата на московчани.

В 16-ата минута резултатът стана 2:0. Боржек Дочкал потърси с пас отляво Кеинде Фатай, нигериецът бе изпуснат от отбраната на гостите и от вратарското поле засече топката. Акинфеев успя да играе с топката, но не и да я избие и чешкият тим се приближи още повече до класиране в следващата фаза.

Две минути след втория гол Фатай падна в наказателното поле на ЦСКА (Москва) след съприкосновение със защитника Василий Березуцки. Реферът може би имаше основание да посочи бялата точка, но не го направи и на "армейците" от Москва им се размина в тази ситуация. В 21-ата минута пък Акинфеев се намеси отлично и изби топката в ъглов удар след чудесна атака на домакините и опасен изстрел на Фатай към долния десен ъгъл на вратата на руснаците.

Тимът на Леонид Слуцкий не играеше добре, но въпреки това успя да се върне в мача в 34-ата минута. Роман Ерьоменко открадна топката от играч на Спарта в средата на терена и веднага потъсри извеждащ пас към Ахмед Муса. Отбраната и вратарят на домакините Давид Бичик не се намесиха добре, а нигерийският нападател на "армейците" демонстрира бързината си и изпрати топката в мрежата на чехите - 2:1.

Шест минути след почивката резултатът бе изравнен - 2:2. След подаване на Кирил Набабкин отляво защитата на Спарта изпусна Муса в опасно близо до вратата си и нигериецът изпрати топката в мрежата зад Бичик.

В 58-ата минута Ерьоменко бе много близо да направи резултата 2:3. Той игра с глава след центриране от ъглов удар, но вратарят Бичик направи блестящо спасяване с една ръка. В 61-ата минута пък сантиметри разделиха Спарта от трети гол. След центриране на Мартин Фридек резервата Давид Лафата засече топката, която срещна гредата. Гостите отговориха с опасна атака, при която обаче Ахмед Муса не успя да нанесе голов удар.

В 64-ата минута чехите останаха с човек по-малко на игрището след червен картон на Марек Матейовски. Халфът бе отстранен от игра заради грубо нарушение срещу Марио Фернандес.

В 76-ата минута футболистите на Слуцки сътвориха пълен обрат в резултата и нанесоха решаващия удар на съперника си. Алан Дзагоев получи топката от Зоран Тошич и с великолепен шут от дъгата на наказателното поле направи безпомощен Бичик - 2:3.

В добавеното време Муса можеше да направи хеттрик, но стреля неточно от добра позиция. Това обаче нямаше никакво значение, защото Миланов и компания вече чакат следващия си съперник.

СПАРТА (ПРАГА) - ЦСКА (М) 2:3
1:0 Крейчи (7)
2:0 Фатай (16)