Тотнъм надви беззъбия Милан в малкия финал на Audi Cup (видео)

Тотнъм заслужено победи Милан с 2:0 в малкия финал на Audi Cup и спечели третото място в престижния четиристранен турнир. Головете за "шпорите" отбелязаха Насер Шадли (8') и Том Каръл (71'). Селекцията на Синиша Михайлович пък се представи разочароващо и си тръгва от "Алианц Арена" с пет допуснати гола и нито един отбелязан.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино заложи на доста по-различен стартов състав в сравнение с тези, които вчера излязоха срещу Реал Мадрид. Единствено Ерик Дайър и Ерик Ламела запазиха местата си. Младият Макгий започна на вратата на "шпорите", докато Юго Лорис, който е възстановен от своята контузия в китката, бе на резервната скамейка на Тотнъм, но се появи в игра след почивката, което бе и голямата добра новина за лондончани. На пейката останаха и големите звезди на тима Хари Кейн и Кристиан Ериксен. Изненадващо на върха на атаката започна Насер Шадли.

Синиша Михайлович беше още по-краен в промените, като той заложи на изцяло различен стартов състав, в който Абиати бе на вратата, а Сусо, Черчи и Матри започнаха в предни позиции.

Тотнъм стартира доста по-силно и доминираше сериозно през първата част. За радост на "росонерите" лондончани обаче отбелязаха само един гол във вратата на Абиати. Това стана в осмата минута, когато Насер Шадли нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в далечния ъгъл на вратата на Милан. В 15-ата минута Матри имаше много добра възможност да изравни, но ударът му премина на сантиметри над напречната греда.

В 33-ата минута Том Каръл завърши една много добра комбинация на лондончани, но изстрелът му бе избит от Абиати.

Добро впечатление в състава на Тотнъм през първата част остави и 18-годишният Джошуа Онома.

В 71-ата минута Киърън Трипиър изведе много добре Том Каръл, който с техничен удар не остави шансове на 16-годишния Джанлуиджи Донарума, който замени Абиати - 2:0 за Тотнъм. По време на головия изстрел Калабрия бе на земята и претендираше, че Райън Мейсън го е фаулирал. Попадението обаче бе зачетено.

Пет минути преди края Родриго Ели нанесе много силен удар от границата на наказателното поле, но Лорис успя да спаси. Така Милан завърши участието си на Audi Cup без отбелязан гол и с пет допуснати такива. Тотнъм пък се поздрави с третото място на престижния турнир и ще започне по-уверено новия сезон в Премиър лийг. За "шпорите" той стартира с тежко гостуване на Манчестър Юнайтед идната събота.

Титулярни състави:

Тотнъм: Макгий, Тропиър, Фасио, Вертонген, Дейвис; Дайър, Бенталеб; Онома, Ламела, Каръл; Шадли

Милан: Абиати, Абате, Алекс, Мексес, Калабрия; Поли, Монтоливо, Маури; Сусо, Черчи, Матри