Хорнер забелязва пилотите на Торо Росо

Шефът на Ред Бул Кристиан Хорнер призна, че е много впечатлен от двамата пилоти на Торо Росо - Карлос Сайнц младши и Макс Верстапен, и го карат да се замисли за следващия сезон. Двамата направиха своя дебют във Формула 1 и са от програмата за развитие на млади пилоти на Ред Бул.

В последното състезание Верстапен финишира четвърти, а Сайнц спечели точки в 4 от първите 6 състезания. В класирането при пилотите Макс е 11-и, а Карлос 16-и. Благодарение на доброто им представяне досега екипът е 7-ми в шампионата при конструкторите.

"И двамата карат много добре тази година и са от акцентите на сезона досега, което доказва, че си заслужава да се дава шанс на младите таланти", заяви Хорнер. На въпроса дали представянето на двамата не го кара да се замисли за пилотското дуо в Ред Бул за 2016, Кристиан отговори:

"Да, много. През последните години от програмата излязоха някои големи таланти. Нямаме недостиг на кадърни пилоти в двата отбора".