Монако разгроми швейцарци

Монако се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, след като разгроми с категоричното 4:0 швейцарския Йънг Бойс на стадион "Луи II". В първата среща "монегаските" постигнаха успех с 3:1 и така с общ резултат 7:1 продължават напред и ще узнаят последното си препятствие след тегленето на жребия на 7 август, петък.

Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0, но вторите 45 минути се превърнаха в истински рецитал за домакинит Иван Кавалейро откри в 54-ата минута, а до края се разписаха още Лавин Курзава (64), Антони Мартиал (70) и новото попълнение Стефан Ел Шаарауи (77). За Кавалейро и италианския национал това бяха първи голове в официални срещи с екипа на тима от Княжеството.