Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Реал Мадрид сломи Тотнъм и ще играе финал на Audi Cup (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид стигна до финала на турнира Audi Cup след победа с 2:0 над Тотнъм днес в първия полуфинал на "Алианц Арена". Хамес Родригес (36) и Гарет Бейл (79) дадоха израз на предимството на "белите". Десеткратният европейски първенец ще срещне Байерн (Мюнхен) или Милан в утрешния финал в баварската столица.

Реал Мадрид - Тотнъм Без контузените Кристиано Роналдо и Карим Бензема Рафаел Бенитес възложи доверието си в атака на Хесе Родригес и Гарет Бейл, подпомагани от Хамес Родригес и Иско. Мауро Почетино подреди състава си в схема 4-2-3-1. Хари Кейн трябваше да търси най-настървено гола заедно Муса Дембеле, Ерик Ламела и Кристиан Ериксен.

Реал Мадрид - Тотнъм След едва минута игра Ерик Ламела прати топката прекалено високо от чудесна позиция. Хесе беше основен герой в началото на сблъсъка. В петата минута 22-годишният нападател разтресе напречната греда след удар от въздуха без забавяне. Вратарят на лондончани Мишел Ворм беше безсилен да избие топката. Две минути по-късно стражът показа майсторство с великолепна намеса отново срещу Хесе. Напористият стрелец на "белите" финтира бранител в наказателното поле и отправи хубав фалцов удар по диагонала, който обаче беше предугаден.

Реал Мадрид - Тотнъм Кристиан Ериксен нанесе коварен шут от 23 метра - Кико Касийя изби с крак. Хамес Родригес не намери целта след силен удар в 16-ата минута. По-добрата игра на тима от "Сантиаго Бернабеу" донесе и първи гол. В 36-ата Хамес Родригес беше изпуснат в наказателното поле и отбеляза с глава след пас на Иско. Само минута преди това Ворм показа, че внимава и изби топката след рикошет при изстрел на Лука Модрич. Като цяло мадридчани играха по-силно преди почивката и логично си извоюваха гол преднина.

Реал Мадрид - Тотнъм - 2:0 През втората част темпото значително поспадна. "Шпорите" установиха по-продължителен контрол върху топката, но не застрашаваха сериозно вратата на съперника. Към 60-ата минута започнаха и смените, като голяма част от основните играчи отстъпиха своите места.

Реал Мадрид - Тотнъм - 2:0 "Лос меренгес" щадяха сили, а британците нямаха такива, за да надхитрят своя съперник. В 79-ата минута Гарет Бейл реализира красиво попадение от 25 метра, изненадвайки Ворм. Така 100-милионният футболист успя да се разпише срещу бившите си съотборници, а и отбеляза първо попадение в предсезонните игри. До края на мача Тотнъм не застраши сериозно вратата на мадридчани.

Утре "шпорите" ще играят мач за третото място от 19,00 часа, а Реал Мадрид излиза за трофея от 21,45.