Осасуна надви Атлетик Билбао

Отборът на Осасуна спечели с 2:0 над Атлетик Билбао в приятелска среща на "Ел Садар", използвана от наварския тим за официалното представяне на отбора за новия сезон. Нино (35) и Хави Мартинес (81) материализираха сериозното преимущество на състава от Сегунда. Баските "лъвове" играха с доста резерви предвид предстоящия реванш с Интер (Баку) от Лига Европа.

Преди първото попадение в двубоя гол на Кике Сола не беше зачетен заради засада. В 35-ата минута Мигел Фланьо центрира, а Нино реализира с глава във вратата на Горка Ираисос. Преди почивката Иниго Руис де Галарета не можа да преодолее вратаря.

През втората част Сола тресна напречната греда в 78-ата минута. Три по-късно наварският тим реши спора с второ попадение. Хави Мартинес, заменил Нино, се възползва от пас на Роберто Торес и матира Ираисос.

Снимка: "Марка"