Вутов и Козенца с отличен старт в Купата на Италия

Един от най-големите таланти в родния футбол - Антонио Вутов, изигра страхотно първо полувреме в своя дебют за третодивизионния Козенца. "Вълците" постигнаха късен обрат с 2:1 при гостуването си на Асколи на стадион "Дел Дука" и продължават напред.

Домакините бяха по-активния тим в началото, но до почивката Вутов, който възвърна желанието си за голям футбол след година и половина летаргия в дублиращия състав на Удинезе, бе най-опасния играч на южняците.

"Вутов се бори, отнема топката, създава и вкарва в паника защитата на домакините", гласяха коментарите относно играта на българския футболист за първата част.

В 62-ата минута Асколи откри чрез Триполи, а изморения Вутов вече чакаше за смяна, тъй като едва преди 10 дни започна подготовка. Буквално секунди след това той напусна игра и на негово място се появи Аригини, който се превърна в герой за Козенца. Той донесе победата в последните секунди на даденото петминутно продължение, а в 83-ата Ла Мантия, който започна в атака с Вутов в схема 4-4-2, беше съумял изравнил.

Следващият кръг Козенца излиза срещу тима от Серия "Б" - Виченца. Двубоят е идната седмица.