Фиорентина удари Барса при дебюта на Соуса (видео + галерия)

Фиорентина постигна престижна победа с 2:1 над Барселона в двубой от приятелския турнир "Интернешънъл чемпиънс къп" на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. Срещата беше дебют за треньора Пауло Соуса начело на "виолетовите", след като замени Винченцо Монтела през юни.

Гостите от Барселона излязоха на терена без големите си звезди Лионел Меси и Неймар, които не пътуваха за Италия. Отсъстват също Дани Алвес и Хавиер Масчерано.

За радост на публиката на "Артемио Франки" домакините стигнаха до гол още в 4-ата минута, като негов автор стана италианският младежки национал Федерико Бернадески, който с глава засече центриране на Борха Валеро. Три минути по-късно Барса получи шанс за изравнителен гол чрез Иван Ракитич, но ударът на хърватина попадна право в ръцете на стража на домакините Чиприан Тетерушану.
Барселона с трета загуба в контролите
В 12-ата минута авансът на Фиорентина беше удвоен след ново попадение на Бернадески, който пропусна голяма част от миналия сезон поради контузия. Гостите върнаха едно попадение пет минути по-късно след поредното взаимодействие в атака между Иван Ракитич и Луис Суарес, като този път уругваецът беше точен.

В 38-ата минута Суарес можеше да изравни, след като беше изведен очи в очи с Тетерушану, но не успя да намери добре топката с десния си крак и тя мина встрани от вратата. Възможност да изравни имаше и Педро, но и неговият опит беше париран от Тетерушану.

През второто полувреме играчите на Барселона се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но отличният вратар на Фиорентина на няколко пъти се оказа непреодолима преграда. В самия край на срещата "виолетовите" можеха да стигнат и до трети гол.
Така Фиорентина нанесе трета загуба на Барселона в турнира. Преди това каталунците отстъпиха с 1:3 пред Манчестър Юнайтед и с 2:4 след дузпи пред Челси, след като двубоят завърши 2:2 в редовното време.

Фиорентина - Барселона 2:1
1:0 - Бернадески (5)
2:0 - Бернадески (12)
2:1 - Суарес (17)

Фиорентина: Тетерушану, Томович, Гонсало Родригес, Ронкалия, Паскуал, Борха Валеро, Бадел, Хоакин, Бернадески, Ел Бабакар, Иличич.

Барселона: Тер Стеген, Серхи Роберто, Пике, Вермален, Алба, Ракитич, Бускетс, Иниеста, Рафиня, Суарес, Педро.