Черно море свали Славия на земята (видео)

Черно море нанесе първа загуба на Славия, след като спечели с 1:0 срещата от 3-ия кръг на "А" група, играна на стадиона в столичния квартал "Овча купел". Вилиян Бижев вкара единственото попадение в 17-ата минута. Това бе дебютен успех за "моряците" през новия сезон.

До този момент "белите" имаха две победи с по 3:0, но днес бяха безсилни пред стабилната игра на традиционно неудобния им съперник. Дори червения картон на Мехди Бурабия в 85-ата минута не им помогна да стигнат поне до едната точка.

Варненци първи можеха да стигнат до гол, но в 3-ата минута Стенио дос Сантос не бе точен след подаване на Симеон Райков. В 12-ата удар с глава на Бижев премина покрай целта. По-добрата игра на гостите даде резултат в 17-ата минута, когато Бижев открадна топката, която попадна в Матиас Курьор. Крилото върна на своя съотборник, чийто шут се оказа неспасяем за Георги Петков.

В 21-ата минута Георги Китанов излезе далеч извън наказателното поле, за да изпревари Ивайло Димитров и по този начин предотврати първа опасност пред своята врата. В 34-ата минута Жереми Манзоро имаше възможност да изпълни пряк свободен удар, но бе безкрайно неточен.

Славия - Черно море
Пет минути след началото на втората част Бижев се измъкна зад "бялата" отбрана и бе близо до втори гол, но Петков майсторски улови удара му. В 60-ата минута Курьор също изскочи зад защитата, но в последния момент бе изваден от равновесие и не нанесе добър завършващ изстрел.

През второто полувреме на Китанов се наложи да се намесва за първи път чак в 65-ата минута, когато отрази силен шут на Димитров. В 81-ата минута младият вратар не бе убедителен след хубаво изпълнен фаул от страна на Манзоро, но топката излезе в корнер.

Секунди по-късно бе най-куриозната ситуация в мача. Петков излезе близо до централния кръг, за да пресече дълго подаване, започна да играе на "21", но изгуби топката, тя попадна в Курьор, но той на празна врата не успя да вкара втори гол.

В 85-ата минута Бурабия затрудни задачата на съотборниците си да задържат минималната преднина, след като изрита Диего Фераресо край тъчлинията и получи директен червен картон. Въпреки това "моряците" можеха да увеличат аванса си, но удар на Живко Петков бе отразен от вратаря на Славия, след това кълбото срещна страничната греда и се разходи по голлинията, след което защитник в бяло изчисти.

В 93-ата минута Манзоро стреля от малък ъгъл, но Китанов спаси, а след това и Димитров не успя да спаси столичния тим от първо поражение.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg