Роналдиньо се завърна с победа срещу отбора на сърцето си (видео + галерия)

Бразилската легенда Роналдиньо записа успешен дебют за новия си отбор Флуминензе. Носителят на "Златната топка" игра цял мач при победата с 1:0 над родния му клуб Гремио. Публиката на "Маракана" не спря да подкрепя 35-годишния магьосник, който започна атаката за единствения гол в двубоя, отбелязан от Маркос Жуниор в 77-ата минута.

Домакините имаха предимството да играят с човек повече почти цяло второ полувреме, след като още в 50-ата минута Уолъс от Гремио беше изгонен за втори жълт картон.Роналдиньо дебютира с победа на "Маракана"

Победата изкачи Флуминензе на трето място в класирането на Серия "А" след 16-ия кръг, а Гремио е на седма позиция. Лидер в подреждането е Атлетико Минейро, следван от Коринтианс.

Преди няколко дни 45 000 на "Маракана" приветстваха Роналдиньо на официалното му представяне. Флуминензе е неговият четвърти клуб в Бразилия след Гремио, Фламенго и Атлетико Минейро.

ФЛУМИНЕНЗЕ - ГРЕМИО 1:0
1:0 М. Жуниор (77)