Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Без българите си Партизан допусна историческа загуба (видео)

Без двамата си български футболисти Валери Божинов и Иван Бандаловски в своя състав шампионът на Сърбия Партизан (Белград) допусна историческа първа загуба от Нови Пазар при визитата си в едноименния град. Старши-треньорът на "черно-белите" Зоран Милинкович направи множество промени в своя състав, за да запази титулярите си за мача-реванш със Стяуа в Шампионската лига идната седмица и това се отрази на играта на тима му, който загуби с 2:3 визитата си в провинция Санджак. Победата над Партизан е първа в историята на Нови Пазар. В герой за домакините се превърна юношата на Партизан Стефан Ашковски, който отбеляза два гола във вратата на бившия си тим и по този начин донесе победата на Нови Пазар.

Никола Труич откри резултата в 14-ата минута, но с два гола в рамките на пет минути домакините стигнаха до пълен обрат в резултата. Предраг Павлович изравни в 23-ата минута, а в 28-ата Ашковски направи 2:1. Партизан успя да се върне в мача секунди преди края на първата част с гол на Неманя Кожич. След почивката обаче отново юношата на "черно-белите" Ашковски донесе победата на домакините с попадение в 72-ата минута на двубоя.

Въпреки поражението си Партизан остава водач в класирането на сръбската "Суперлига" с актив от шест точки след три кръга. Нови Пазар пък е в средата на таблицата с четири точки на сметката си, като днешната победа бе първа за отбора от началото на сезона.