Шампионът Селтик постигна победа на старта (видео)

Селтик започна с победа защитата на титлата си във Висшата лига на Шотландия. Грандът от Глазгоу, който е 46-кратен шампион на страната, победи с 2:0 у дома срещу Рос Каунти в среща от първия кръг, играна пред повече от 45 хиляди зрители. В четвъртата минути от дузпа се разписа нападателят Лий Грифитс, а норвежкият национал Стефан Йохансен добави още едно попадение в края на първото полувреме.

В по-късен етап от срещата голмайсторът Грифитс беше заменен принудително заради контузия. Участието му в мача-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу Карабах (Азербайджан) през следващата седмица остава под въпрос. "Зелено-белите" победиха с 1:0 у дома в първата среща между двата отбора. Селтик не е губил двубой на старта на шампионата в Шотландия от 1997 година насам.

All Goals and Highlights HD | Celtic 2-0 Ross... by mszabi