Дортмунд показа класа срещу Бетис (видео)

Борусия (Дортмунд) се справи с лекота с Бетис, побеждавайки го с 2:0 в контрола, играна в германския град Вупертал. Колумбийският централен нападател Адриан Рамос вкара за 1:0 в 36-ата минута, а Оливер Кирх оформи крайния резултат пет минути преди края. Якуб Блашчиковски и Моритц Лайтнер пропуснаха да се разпишат за състава на Томас Тухел, а на другата врата късметът обърна гръб на Рафаел ван дер Ваарт. През второто полувреме за "жълто-черните" се появи Кевин Гроскройтц, който е в конфликт с наставника и има голяма вероятност да напусне.

Вестфалци изиграха тази среща между двата си сблъсъка с австрийците от Волфсбгергер от третия квалификационен кръг на Лига Европа. В четвъртък Борусия спечели с 1:0 като гост, а реваншът на "Сигнал Идуна Парк" е на 6 август.

БОРУСИЯ (Д) - БЕТИС 2:0
1:0 Рамос (36)