Надал помете Сепи, следва финал с "черната котка" Фонини

Участващият с "уайлд кард" и водач в схемата Рафаел Надал се разправи с поставения под номер 4 италианец Андреас Сепи с 6:1, 6:2 във втория полуфинал на турнира на клей в Хамбург. 29-годишният испанец показа отлична форма днес и разби противника си за 80 минути.

Съперник на Рафа на финала ще бъде поставеният под №8 Фабио Фонини. Италианецът надигра с 6:2, 7:6 (2) френския квалификант Лука Пуй в първия полуфинал.

Интересно за отбелязване е, че тази година Фонини на два пъти победи Надал на любимата на испанския левичар червена настилка. 1:6, 6:2, 7:5 за италианеца на 1/2-финалите в Рио де Жанейро и 6:4, 7:6 (6) на 1/8-финалите в Барселона. Преди тези две поражения Надал имаше 4 победи от 4 мача (и само един загубен сет) срещу Фонини. Италианецът и световният №1 Новак Джокович (2011, 2015) са единствените тенисисти, побеждавали Надал на клей повече от веднъж в рамките на един сезон.

Надал е шампион в Хамбург през 2008 година, когато на финала побеждава Роджър Федерер. Фонини пък триумфира в германския град през 2013 година след успех на финала срещу аржентинеца Федерико Делбонис.