100 години ски спорт в България

Трудна победа и място на 1/4-финала за Надал в Хамбург

Поставеният под номер 1 в основната схма Рафаел Надал имаше тежка задача в мача си от втория кръг на турнира на клей в Хамбург. 29-годишният испанец победи с 6:4, 7:6(2) Иржи Весели (Чехия) след 2 часа  и 11 минути игра. По този начин Крлая на клея си осигури място на 1/4-финалите, където негов съперник ще бъде петият поставен Пабло Куевас.

Срещата между Надал и Весели премина през много обрати и двамата тенисисти си размениха нетипичните за мъжки мач девет пробива. Испанецът започна с ранен пробив за 1:0 в първия сет, но веднага след това се пропука. В третия гейм обаче носителят на 14 титли от Големия шлем отново осъществи брейк, който запази до края на частта. В десетия гейм чехът имаше брейкпойнт, но въпреки трудностите Надал спаси точката за пробив и затвори сета при 6:4.

Във втората част пробивите валяха. Надал на три пъти повеждаше с брейк, но така и не успяваше да съхрани аванса си. При 5:4 бившият номер 1 в света сервираше за край на двубоя, но отново прояви колебание при подаването си и Весели изравни - 5:5. Няколко минути по-късно двамата състезатели доведоха мача до тайбрек. В него инициативата бе в ръцете на Надал. Той установи контрол, поведе с 4:2 и до края на тайбрека не даде точка на съперника си.

Други известни 1/4-финални двойки в турнира до момента са Алиаз Бедене срещу Фабио Фонини, както и френският сблъсък между Лука Пуй и Беноа Пер.

Снимка: atpworldtour.com