Аякс се изложи срещу 10 от Рапид (видео)

По много наивен начин Аякс изпусна победата срещу Рапид (Виена) в среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Холандският гранд водеше с 2:1 като гост и имаше човек повече, но позволи на домакините да изравнят. Въпреки всичко, крайното 2:2 прави Аякс фаворит преди реванша на "Амстердам Арина" следващата седмица.

Звездата на Аякс Дейви Клаасен откри резултата в 25-ата минута, а малко преди почивката отново той беше точен за 0:2. Флориан Кайнц върна едно попадение в 48-ата минута, но задачата на Рапид се усложни след директния червен картон на Щефан Шваб в 57-ата минута.

Макар и в намален състав, австрийците продължиха да атакуват и четвърт час преид края Роберт Берич изравни. Едва тогава Аякс тръгна отново напред, но удар на Дейли Синкгравен в 88-ата минута срещна гредата.

РАПИД ВИЕНА - АЯКС 2:2 (0:2)
0:1 Клаасен (25)
0:2 Клаасен (43)
1:2 Кайнц (48)
2:2 Берич (75)