Националите до 19 г. паднаха от Септември (видео + галерия)

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 2:3 контролата срещу третодивизионния Септември, играна днес на базата в Драгалевци в София. "Трикольорите" поведоха в третата минута с попадение на Томас Цвятков, който се разписа след подаване на Александър Георгиев от ляво. Седем минути преди почивката след центиране на Антонио Павлов Асен Чандъров изравни с глава. В първата атака за второто полувреме възпитаниците на националния селекционер Светослав Тодоров отново излязоха напред в резултата. Най-добрият в мача Александър Георгиев изведе Тонислав Йорданов в чиста позиция и той копна топката над вратаря Емил Петров. Септември София - България U19

В 64-ата минута Димитър Воденичаров направи 2:2 с удар от дъгата пред наказателното поле след лошо избита от защитниците топка след центриране от корнер Кристиян Петров донесе победата на Септември в 83-ата минута след подаване от фаул и разбъркване в пеналта. Юношеският национален отбор се събра на първи лагер преди старта на европейските квалификации през ноември в Кипър. В програмата си за подготовка Светослав Тодоров е включил още три сериозни проверки. През август юношите на България ще гостуват на връстниците си от Италия, през септември в България ще гостува Шотландия, а през октомври - Турция.

Снимка: Марин Mаринов, Sportal.bg