Монако е много близо до плейофа в ШЛ след луд мач (видео)

Отборът на Монако е много близо до класиране за плейофа за Шампионската лига, след като постигна победа с 3:1 в гостуването си на Йънг Бойс в Швейцария. Двата тима направиха много върнуващ мач, особено през второто полувреме, но класата на френския тим бе по-голяма и заслужено той стигна до успеха.

Резултатът в мача откри Лейвин Курзава в 63-ата минута, а след това двата тима си размениха три гола за три минути. Първо Гуидо Карийо удвои преднината на "монегаските" в 73-ата минута, а в ответната атака Рафаел Нуцоло върна надеждата на домакините, като направи резултата 1:2. Радостта на швейцарците обаче не трая дълго и в 75-ата минута Марио Палашич оформи крайното 1:3.

Така Монако почти си гарантира класиране за следващата фаза, докато за Йънг Бойс стои почти непосилната задача да търси обрат на френска земя след седмица.

Йънг Бойс (Швейцария) - Монако (Франция) 1:3
0:1 Курзава (64)
0:2 Карийо (73)
1:2 Нуцоло (74)
1:3 Пашалич (75)