Реал Мадрид мачка наред, под ножа падна и Интер (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби с 3:0 Интер в приятелски мач от турнира International Champions Cup, игран в китайския град Гуангджоу. При температура от 32 градуса по Целзий и влажност на въздуха от 85 процента тимът на Рафаел Бенитес беше много по-добрият отбор и заслужено спечели по убедителен начин. Точни за "белите" бяха Хесе Родригес (29), Рафаел Варан (56) и Хамес Родригес (89). Само преди три дни Реал Мадрид разби и друг именит тим - английския Манчестър Сити.

Реал Мадрид мачка наред, под ножа падна и Интер Рафа разчиташе на тризъбец в нападение, оформен от Хесе Родригес, Кристиано Роналдо и Гарет Бейл. Данило измести Даниел Карвахал от стартовия състав. Мауро Икарди, Родриго Паласио и Ернандеш бяха най-близо до вратата на Кейлор Навас. Звездата на миланския тим Жофри Кондогбия трябваше да спира акциите на "лос бланкос".

Реал Мадрид мачка наред, под ножа падна и Интер Момчетата от "Джузепе Меаца" започнаха по-силно срещата и първи дръзнаха да атакуват. Още във втората минута Мауро Икарди беше оставен непокрит на седмия метър от голлинията, ала не можа да стреля с глава. Набързо "лос бланкос" наобиколиха вратата на Самир Ханданович. В четвъртата минута Бейл не можа да стреля добре след пас от Хесе, а минута по-късно уелсецът не намери включилия се Данило.

Реал Мадрид мачка наред, под ножа падна и Интер В рамките на пет минути между в 11-ата и 16-ата Кристиано Роналдо отправи три опасни шута. Първият и третият бяха след включване отляво, а в 14-ата минута след изстрел от пряк свободен удар Ханданович изби над гредата. В 20-ата Икарди изпрати коварна фалцова топка от 22 метра. В 23-ата Ханданович направи двойно спасяване след изпълнение на корнер - първо Иско шутира от 20 метра, а след това Хесе опита да се разпише отблизо.

Реал Мадрид мачка наред, под ножа падна и Интер Резултатът беше открит в 29-ата минута след удар на Хесе. Номер 20 финтира Мурийо в наказателното поле и най-накрая матира стража на Интер. В 39-ата "лос меренгес" хванаха съперника си на контраатака, завършила с удар на Роналдо в ръцете на Ханданович. В добавеното време на първата част Ернанес изпълни свободен удар по прекрасен начин над стената, но Навас изби майсторски. Като цяло Реал Мадрид изпусна да води на почивката доста по-изразително.

Реал Мадрид мачка наред, под ножа падна и Интер За втората част на терена излязоха дебютиращият Кико Касийя, Денис Черишев, Начо Фернандес, Лукас Васкес и Рафаел Варан. Смените на Роберто Манчини се забавиха до първите минути на второто полувреме. Иско, Черишев и Васкес пропуснаха изгодни положения до 52-ата минута, като при първата възможност се наложи намесата на Жезус.

Реал Мадрид мачка наред, под ножа падна и Интер В 56-ата Варан зае точната позиция в наказателното поле и с крак насочи полувисоката топка в мрежата - 0:2. В 60-ата Черишев шутира покрай гредата след пробив по левия фланг. След първия час игра темпото значително поспадна.

Реал Мадрид мачка наред, под ножа падна и Интер Най-интересните положения бяха създадени след два изстрела от фал на Хамес Родригес. В 86-ата минута колумбиецът завъртя кълбото покрай стената, но Ханданович отново показа класа.  В 89-ата Хамес не остави никакви шансове на стража след великолепен фалцов изстрел от 25 метра. "Десетката" на мадридчани прати топката в горния десен ъгъл и отбеляза трето попадение за своите.

Реал Мадрид продължава с победите, като единствено загуби от Рома след изпълнение на дузпи.