Славия се разправи с Пирин в Благоевград и поведе колоната (видео)

Отборът на Славия записа втори пореден успех с 3:0 и с пълен актив от 6 точки поведе еднолично в класирането на "А" група. Днес "белите" се разправиха с Пирин (Благоевград) на стадион "Христо Ботев" след голове на Жереми Манзоро (43' от дузпа и 84') и Ивайло Димитров (77').

Димитров, който се разписа два пъти за класическия успех срещу Локомотив (Пловдив) преди седмица, имаше първата възможност за гол в днешния двубой, но Красимир Костов отрази удара му в 14-ата минута.

Девет минути по-късно стана интересно и пред вратата на столичани. Димитър Пиргов не се справи с центриране в наказателното поле и поднесе топката на крака на Венцислав Бенгюзов, чийто удар срещна напречната греда и излезе в аут. В 29-ата минута много сериозен пропуск направи Благой Наков. Той получи подаване от Богомил Дяков, отскубна се от отбраната в бяло и излезе сам срещу Георги Петков, но изстрелът му по земя премина на сантиметри покрай страничния стълб.

В 43-ата минута Емил Виячки извърши нарушение срещу Димитров в наказателното поле и Георги Кабаков отсъди дузпа. Решението му бе бурно оспорвано от футболисти и фенове на домакините. Манзоро обаче бе безпощаден при изпълнението и изведе Славия напред в резултата.

След почивката "орлетата" се активизираха и в 52-ата бяха много близо до изравнителен гол, след като Тони Тасев бе изведен очи в очи с Петков. 39-годишният вратар обаче демонстрира класата си и с крак успя да спаси, въпреки че вече бе паднал на земята.

Пет минути след това столичани организираха отлична атака, която се разви по лявото крило и завърши с пас на Манзоро към Димитров, но този път нападателят нямаше късмет и прати кълбото малко встрани от страничната греда.

Гостите продължиха да се бранят стабилно и да разчитат на контраатаки и тази тактика даде резултат в 77-ата минута, когато отлична асистенция на Петър Атанасов този път бе оползотоврена от Димитров, който с глава вкара третия си гол през сезона.

В 84-ата минута "белите" оформиха класическия си успех, след като Диего Фераресо подаде към Манзоро в наказателното поле, крилото елегантно преодоля съперник и вкара третия гол в двубоя.