Апостол Попов и Златински със загуба в Румъния

Апостол Попов беше титуляр, а Христо Златински игра 30-ина минути за Университатя (Крайова) при домакинската загуба с 1:2 от ФК Астра в мач от 3-ия кръг на румънското първенство. Бившият халф на Локомотив (Пловдив) и Лудогорец се появи в игра в 61-а минута, а малко преди края получи жълт картон.

Златински помогна на своя отбор да изравни за 1:1 минута преди края. Точен бе Александру Матеиу. В добавеното време обаче гостите от Астра стигнаха до победата с гол на Александру Дандя.

Университатя все още няма победа от началото на сезона и заема 11-о място в таблицата. Лидер е Търгу Муреш със 7 точки.