Берое превзе "Лаута" и остави Локо (Пд) на последно място (видео)

Отборът на Берое бързо се отърси от отпадането от евротурнирите и надви Локомотив (Пловдив) с 2:1 като гост в мач от втория кръг на "А" група. Игор Джоман се разписа в 17-ата минута за гостите, а Мартин Камбуров изравни от дузпа в 32-ата. Влезлият като резерва Жуниор Мапуку донесе победата за своя тим в 77-ата минута.

Успехът позволи на играчите на Петър Хубчев да натрупат 4 точки и да чакат спокойно домакинството срещу Пирин (Благоевград) след седмица. Далеч по-напечено е в лагера на "смърфовете", които останаха с 0 точки и голова разлика 1:5, а следващия уикенд ще мерят сили с градския съперник Ботев (Пловдив) в Коматево.

В началните минути на двубоя играта бе равностойна, а старозагорци успяха да се възползват от първата си добра атака и да поведат в резултата. Това стана в 17-ата минута, когато Спас Делев и Атанас Зехиров комбинираха отдясно, крайният бранител подаде в наказателното поле, където Джоман нанесе плътен удар и не остави шанс на Теодор Скорчев.

Три минути по-късно Неманя Милисавлевич можеше да даде солидна преднина на своя тим, но шутът му с десния крак рикошира в гредата и излезе в аут. В 29-ата минута Джоман опита изстрел от голямо разстояние, но този път не намери очертанията на вратата.

В 32-ата минута Венцислав Василев игра с ръка в наказателното поле и Станислав Ставров отсъди дузпа. Камбуров застана зад топката и хладнокръвно реализира.

Малко след това старозагорци можеха отново да поведат, но Зехиров не успя да оползотовори по най-добрия начин подаване на Стивън Петков и Скорчев спаси.

В 50-ата минута Делев изпълни много опасно пряк свободен удар, но топката профуча край страничната греда.

Последва дълъг период, в който двата тима се надлъгваха, но без да създават чисти голови положения. "Черно-белите" имаха страхотна възможност да пратят срещата в друга посока в 75-ата минута, когато Камбуров започна атака през центъра, подаде на Бирсент Карагерен, чийто шут бе отразен, но топката все пак стигна до Оливие Боне. Халфът обаче направи непростим пропуск, след като стреля високо в аут, вместо да намери очертанията на опразнената врата.

Само две минути по-късно пловдивчани бяха наказани. Пас в дълбочина на Георги Андонов разсече отбраната в черно-бяло и изведе Мапуку сам срещу Скорчев. Таранът елегантно го преодоля и плъзна кълбото към мрежата за 1:2.

До края на мача Делев и Мапуку пропуснаха добри възможности да направят успеха на Берое по-убедителен. В последните секунди "смърфовете" се хвърлиха в отачаян натиск, а вратарят Скорчев се включи при два ъглови удара. Мелетата в полето на гостите доведоха до едно изчистване от голлинията и до един сериозен пропуск на Камбуров, но старозагорци устискаха успеха.