Голов екшън във Варна - Лудогорец сложи край на кошмарния старт (видео)

Отборът на Лудогорец сложи край на кошмарния старт на сезона. Българският шампион победи като гост с 3:2 Черно море в мач от 2-ия кръг на "А" група. Това е първата победа на "орлите" под ръководството на новия треньор Бруно Рибейро.

Марселиньо изведе гостите напред в 6-ата минута, а в 63-ата Вандерсон вкара втори гол. В 75-ата Стенио намали. Две минути преди края на редовното време Стефан Станчев си вкара автогол - 1:3. В 90-ата Курьор оформи крайното 2:3.

Дебют в елита на родния футбол направи новото попълнение на разградчани Сисиньо.

Първата част мина под диктовката на разградчани. В първите минути "моряците" взеха инициативата, но възпитаниците на Бруно Рибейро бързо наложиха волята си и обърнаха нещата в своя полза.

Първото попадение падна в 6-ата минута и бе дело на Марселиньо. Светослав Дяков изведе бразилеца зад отбраната на домакините и за халфа не бе проблем да реализира сам срещу Георги Китанов.

В 15-ата минута Лудогорец бе на крачка от втори гол. Александър Василев центрира прецизно към Вирджил Мисиджан, който засече топката от въздуха и я насочи към вратата. За късмет на домакините кълбото срещна крака на бранител и излезе в корнер.

В 36-ата минута Михаил Венков отправи топовен изстрел отдалеч, но топката профуча на сантиметри от страничния стълб.

Пет минути по-късно Марселиньо пропусна идеална възможност да увеличи преднината на българския шампион, пропускайки сам срещу вратаря.

През втората част статуквото на терена се запази. "Орлите" отново атакуваха по-опасно, а домакините предимно се бранеха.

В 55-ата минута Мисиджан се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен от Стефан Станчев. Главният съдия Георги Йорданов прецени, че бранителят не заслужава червен картон и го "оцвети" в жълто. Решението му вбеси футболистите на Лудогорец, които му потърсиха сметка. След това двата тима си заформиха леко меле, което доведе до два жълти картона.

В 63-ата минута "орлите" си осигуриха комфортна преднина. Лудогорец сътвори рядко срещана красива и скоростна атака. Марселиньо намери триково Сисиньо, който напредна отдясно и сервира кълбото на Вандерсон, който на празна врата опъна мрежата.

В 75-ата минута Стенио намали на 1:2. Футболистът на Черно море се възползва от центриране от фаул и със странична ножица не остави шанс на Владислав Стоянов.

До края на срещата се разигра истински екшън. В 88-ата минута Стефан Станчев си вкара автогол, след остро центриране на Вандерсон. Въпреки негативното развитие на срещата, Черно море не се предаде. Матиас Курьор стреля с глава от няколко метра, но Стоянов показа отличен рефлекс и изби в корнер.

Малко по-късно късметът бе на страната на Курьор. Халфът се възползва от наразбирателство между Георги Терзиев и Стоянов и оформи крайното 2:3.