Нефтохимик обърна Локо (Мездра) с 2:1 на старта

Нефтохимик стартира новия сезон в "Б" група с победа. Футболистите на Радостин Кишишев обърнаха с 2:1 тима на Локомотив (Мездра) в динамичен мач от 1-ия кръг на първенството, който се изигра пред около 1000 зрители на стадион „Лазур”.

Бургазлии започнаха по-активно и изпуснаха няколко добри ситуации в първите минути. Противно на логиката гостите откриха в 37-ата минута с гол на Петър Димитров. Бившият играч на „шейховете”, известен сред феновете като „кошмарът на Черноморец”, изпрати топката под гредата след бърза атака. Четири минути по-късно футболистът можеше да покачи, но ударът му срещна гредата. Нефтохимик изравни в 3-ата минута от даденото продължение на първата част. Димитър Георгиев получи извеждащ пас и не сгреши.

Второто полувреме отново започна силно за домакините. В 47-ата минута „шейховете” нацелиха греда. В 67-ата минута отново Димитър Георгиев се превърна в герой за своите, като оформи крайното 2:1, засичайки центриране отляво.

Така Нефтохимик прибави важни първи точки в актива си. В следващия кръг тимът гостува на Добруджа.